Kurumunuzdaki İç ve Dış Erişim Noktalarında Ortaya Çıkabilecek Zafiyetleri Belirlemek İçin Şimdi Kayıt Olun!

RİSKLER

Yapılan siber saldırılar nedeni ile pek çok kritik kamusal veri ihlal edilebilmekte ya da ülke genelinde hizmet kesintileri yaşanabilmektedir. Hizmet kesintilerinin ve veri ihlallerinin gerçekleşmemesi için saldırı öncesi, saldırı esnası ve saldırı sonrasında uygulanması gereken tedbirlerin SOME tarafından belirlenmesi şarttır.

SOME (SİBER OLAYLARA MÜDAHALE EKİBİ)

USOM, ülkemizde siber güvenlik olaylarına müdahalede ulusal ve uluslararası koordinasyonun sağlanması adına kurulmuştur. İnternet servis sağlayıcıları, kolluk kuvvetleri, uluslararası kuruluşlar, araştırma merkezleri ve özel sektör arasındaki iletişim ve koordinasyon USOM vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Müstakil bir bilgi işlem birimi barındıran tüm kamu kurum ve kuruluşları Kurumsal SOME kurmak zorundadır.

SOME (SİBER OLAYLARA MÜDAHALE EKİBİ)

ÇÖZÜMLER

DPO sertifikalı danışmanlarımızla mevzuata uygun SOME kurulması konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bunun yanı sıra SOME’nin USOM ve Sektörel SOME’lerle ilişkilerinin belirlenmesi, SOME’nin kurum içindeki yerinin ve kapasitesinin planlanması, kurum içi paydaşlarla çalışma esaslarının belirlenmesi, raporlama ve denetim sürecinin belirlenmesi gibi tüm aşamalara yönelik süreçlerin de takibini gerçekleştirerek bilgilerinizi koruma altına alıyoruz.

whatsapp logo