Kurumunuzdaki İç ve Dış Erişim Noktalarında Ortaya Çıkabilecek Zafiyetleri Belirlemek İçin Şimdi Kayıt Olun!

SOME EĞİTİMİ

SOME EĞİTİMİ

BT kullanımının her geçen gün artması, network ortamının gelişmesini sağlamaktadır. Teknolojik kullanımların büyümesine paralel olarak dijital dünyada siber güvenlik tehditleri de artmaktadır. Siber güvenlik tehditleri bilgi ve iletişim teknolojilerinden yararlanan bütün kurumları olumsuz yönde etkiliyor. Önemli ve hassas bilgilerin ele geçirilmesi riski günümüzde birçok firmayı korkutuyor. 

SOME açılımı siber olaylara müdahale ekibidir. SOME sektörel ve kurumsal alanlarda hizmet verirler. SOME, Kurumsal SOME ve Sektörel SOME olarak ikiye ayrılır. TETRA Bilişim olarak bu konularda hem danışmanlık hem de eğitim faaliyetlerini profesyonel bir biçimde sunuyoruz.

SOME günümüzde dijital varlıkları bulunan ve dijital ortamda faaliyetlerini yürüten büyük çaplı sektörlerdeki firmaların uygulaması gereken yapıdır. Firmalar bilgi teknolojilerinden ve siber güvenlik firmalarından bu konulara çözüm olmaları için profesyonel destek alıyor. Bu desteği ve bilgi güvenliğini sağlayan birçok ekip oluşturuluyor. Siber olaylara müdahale merkezi çatısı altında SOME ekipleri bu problemlerin çözülmesini sağlıyor. 

Günümüzde birçok ülke siber güvenliklerinin sağlanması için idari yapılanmalar oluşturuyor. Bu durumlara ülkemizdeki TETRA Bilişim gibi birkaç siber güvenlik firması da tedbirlerini alıyor ve SOME ekipleri oluşturuyor. SOME birçok teknik tedbirler alıp hukuksal yönde altyapıların oluşmasına katkı sağlıyor. SOME’nin amacı siber tehditlerin oluşma durumlarını engellemek, saldırıların ve etkilerinin minimize edilmesini sağlamaktır. 

Kurumsal SOME

Kurumsal SOME kamu kurumları, bakanlıklar, bilgi işlemleri bulunan bütün kuruluşlarla irtibat ve koordinasyon içerisindedir. 

Sektörel SOME

Sektörel SOME finans, banka, enerji, ulaştırma ve kamu hizmetleri sağlayan elektronik haberleşmeye yönelik hizmet veren sektörlerle iletişim halindedir ve bu sektörlerle koordineli bir biçimde çalışır. Yukarıda bahsettiğimiz kritik sektörlerde Sektörel SOME kurma zorunluluğu bulunmaktadır. 

SOME siber tehditler ve olaylardan önce gerekli olan danışmanlık ve hizmetleri sunmaktadır. Olası risk durumlarında firmalara ikazda bulunurlar. Olası siber saldırı durumlarında firmalara destek sunarlar. 

SOME Eğitimi İçeriği

SOME’lerin etkin kurulup yönetilebilmesi için bu yapılarda çalışan tüm personelin gerekli bazı eğitimleri alması zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitin içeriğini 4 ana başlıkta ele alabiliriz. Bunlar;

 • Zafiyet Analizi
 • Kayıt Yönetimi
 • Siber Olaylara Müdahale
 • Bilgi Güvenliği Yönetimi

TETRA Bilişim olarak SOME eğitimi veriyoruz. Ayrıca birçok büyük şirkete bu alanda profesyonel danışmanlık sağlıyoruz. Sizler de hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, irtibat numaralarımızdan ya da müşteri temsilcilerimiz yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz. 

İLETİŞİM FORMU

TETRA HAKKINDA
 • Paragraf görseli

  20 Yıllık Tecrübe

 • Paragraf görseli

  Yüzlerce Farklı Sektörlerde İş Ortağı

 • Paragraf görseli

  ISO 27001 BGYS Ve ISO 27701 KVYS Baş Denetçi Sertifikası Ve Birçoğu ISO 22301 Iş Sürekliliği Baş Denetçi Sertifikası Bulunan

 • Paragraf görseli

  DPO (Data Protection Officer) Sertifikasına Sahip Uzman Danışman Kadrosuyla; CEH, CISSP, OSCP Sertifikasına Sahip Bilgi Güvenliği Uzmanlarıyla Ve Tamamı Alanında Uzman DPO Sertifikalı Hukuk Ekibi Ile Türkiye’nin Her Yerinde Faaliyet Göstermektedir.

 • McAfee
  Cisco
  Juniper
  Aruba ClearPass
  Trend Micro
whatsapp logo