Kurumunuzdaki İç ve Dış Erişim Noktalarında Ortaya Çıkabilecek Zafiyetleri Belirlemek İçin Şimdi Kayıt Olun!

SEO

SEO

Dijital pazarlamanın bir alt kolu olan SEO (Arama motoru optimizasyonu) arama motorlarından web sitenizi anlayabilmesine ‘’taramasına’’ olanak sağlayarak web sitenizi arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirerek hedeflenen anahtar kelimeleri arama motoru aramalarında yükseltilmesini sağlar.

SEO’nun görevleri arasında;

 • Yüksek kaliteli içerik oluşturma
 • Belirli anahtar kelimeler etrafındaki içeriği optimize etme
 • Geri bağlantılar oluşturma

Bulunur.

Seo, ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak ilgili anahtar kelimelere ait arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı amaçlar. Bu amaçla yapılan seo çalışmaları, web sitelerini arama motorlarına uyumlu şekle getirerek ziyaretçilerin daha hızlı ve kolay ulaşabilmelerini sağlar.

Dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biri olan seo, birçok firma için etkili bir pazarlama ağıdır. Yapılan seo çalışmaları genel olarak içeriklerin rakip firmalar ile karşılaştırılması gibi sektör analizleri gerektirse de zamanla değişebilen arama motorları sıralama algoritmalarına bağlı olarak yapılmaktadır. Kaliteli içerikler üretebilen, backlink alan ve yüksek ziyaretçiye sahip internet sitelerinin SERP’de (Search Engine Results Page) daha yüksek sıralarda olduğu görülmektedir. 

SEO AŞAMALARI

Seo, genellikle 6 farklı aşama üzerinden ilerlemektedir. Bunlar;

 1. Araştırma: Rakip ve sektör analizi, anahtar kelime araştırmaları ve güncel araştırmaları içerir.
 2. Planlama ve Strateji: İçerik planlaması, sosyal medya yönetimi, internet site link çalışması ve teknik uygulama stratejilerinin belirlenmesini içerir.
 3. Uygulama: İnternet sitesinin optimizasyon kararlarının alınması ve bunların uygulanmasını içerir.
 4. Ölçümleme: Arama motoru sıralaması, web site trafiği ve diğer ölçümlerinin raporlanmasını içerir.
 5. Değerlendirme: Uygulanan seo stratejisinin ve uygulanma sürecinin kontrol edilme sürecini içerir.
 6. Onarım: Hazırlanan içeriklerin belirlenen stratejiye göre optimize edilmesi gibi internet sitesinin hazırlanmasındaki problemlerin değerlendirilmesini içerir.

İçerik pazarlama, site hızı, Robots.txt dosyasını ve URL alt yapısını optimize etme, breadcrumb, yapılandırılmış veri, canonical etiketi, 404 sayfasını optimize etme, XML site haritasını optimize etme seo çalışmalarını etkileyen önemli faktörlerdir.

Bunların yanı sıra; başlık etiketi, meta açıklamaları, alt başlıklar, dahili linkler, görsel adları ve alt tagler de yine seo çalışmalarının önemli etkenleri arasında yer almaktadır.

İLETİŞİM FORMU

TETRA HAKKINDA
 • Paragraf görseli

  20 Yıllık Tecrübe

 • Paragraf görseli

  Yüzlerce Farklı Sektörlerde İş Ortağı

 • Paragraf görseli

  ISO 27001 BGYS Ve ISO 27701 KVYS Baş Denetçi Sertifikası Ve Birçoğu ISO 22301 Iş Sürekliliği Baş Denetçi Sertifikası Bulunan

 • Paragraf görseli

  DPO (Data Protection Officer) Sertifikasına Sahip Uzman Danışman Kadrosuyla; CEH, CISSP, OSCP Sertifikasına Sahip Bilgi Güvenliği Uzmanlarıyla Ve Tamamı Alanında Uzman DPO Sertifikalı Hukuk Ekibi Ile Türkiye’nin Her Yerinde Faaliyet Göstermektedir.

 • McAfee
  Cisco
  Juniper
  Aruba ClearPass
  Trend Micro
whatsapp logo