Kurumunuzdaki İç ve Dış Erişim Noktalarında Ortaya Çıkabilecek Zafiyetleri Belirlemek İçin Şimdi Kayıt Olun!

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi, olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olmayı, olaylara hızlı ve etkili tepki vermeyi, insan hayatının, varlıkların ve kuruluş itibarının korunmasını GÜVENCE altına almayı amaçlayan bir yönetim yaklaşımıdır.

Gerek organizasyonel güven gerekse marka değerini yerle bir edecek durumları profesyonel bir şekilde yönetir.

Kesintiler karşısında iş sürekliliğinin sağlanması ciddi bir üstünlüktür ve kuruluşlara rekabet gücü ve imaj kazandırır.

ISO 22301 İSYS Belgesi Sertifikası Nedir?

ISO 22301 İSYS İş Sürekliliği şartlarının yerine getirildiğinin teyit edilmesi sonucunda verilen belgeye ISO 22301 belgesi denir.

İş Sürekliliği; organizasyon, kurum ve kuruluşların iş süreçlerini, beklenmedik bir kesinti durumunda önceden belirlenen seviyede yönetebilme kabiliyetidir. Ürün, servis ve iş süreçlerini olabildiğince az zararla geçirmesi için kriz anına hazır bulunuşu ifade etmektedir.

Kesintiye neden olan bir ihlal olayının ardından ürün ve hizmetlerin önceden tanımlanmış kabul edilebilir seviyelerdeki sunumuna devam etme konusunda firmaların sahip olduğu yetenektir.

ISO 22301 Belgesi Sertifikasının Faydaları Nelerdir?

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi’ni etkin olarak uygulayan bir kuruluş, doğal afet ve teknolojik donanım kaybı, yazılımın çökmesi vb. olumsuzluklar ile karşı karşıya kaldığı zaman önceden oluşturulmuş kriz yönetim planları ve iş sürekliliği planları doğrultusunda hareket edilerek;

 • Kuruluşta yaşanacak bir kesintiye hazır olan bir savunma sistemi sunar,
 • Kesintilere yeterli şekilde yanıt verme becerisi kazandırır,
 • Kesintisiz olarak iş süreçlerinin devamlılığını sağlar,
 • Risklerin önceden belirlenmesi sayesinde iş odaklı yönetim süreçlerinde süreklilik elde edilir,
 • Kesinti süresi boyunca hızlı hareket etme gücü kazandırır,
 • Çalışanların ve diğer varlıkların güvende olmasını sağlar,
 • Kuruluşun tedarik zinciri güvenli hale gelir.

Kimler ISO 22301 Belgesini Alabilir?

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi belgesini almak isteyen kuruluşlar için şart koşulmuş bir sektör, çalışan sayısı ya da iş hacmi şartı bulunmamaktadır. Fakat Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında özel entegrasyon izni almak isteyen bilgi teknolojileri sektöründeki kuruluşların İş Sürekliliği Yönetim Sistemi belgesi alması zorunlu tutulmuştur. Entegratör firmalarında iş süreçlerinin kesintiye uğramaması, faaliyetlerin aksatılmadan yürütülmesi için iş sürekliliğinin kurulması ve yönetilmesi çok önemli bir konudur.

İLETİŞİM FORMU

TETRA HAKKINDA
 • Paragraf görseli

  20 Yıllık Tecrübe

 • Paragraf görseli

  Yüzlerce Farklı Sektörlerde İş Ortağı

 • Paragraf görseli

  ISO 27001 BGYS Ve ISO 27701 KVYS Baş Denetçi Sertifikası Ve Birçoğu ISO 22301 Iş Sürekliliği Baş Denetçi Sertifikası Bulunan

 • Paragraf görseli

  DPO (Data Protection Officer) Sertifikasına Sahip Uzman Danışman Kadrosuyla; CEH, CISSP, OSCP Sertifikasına Sahip Bilgi Güvenliği Uzmanlarıyla Ve Tamamı Alanında Uzman DPO Sertifikalı Hukuk Ekibi Ile Türkiye’nin Her Yerinde Faaliyet Göstermektedir.

 • McAfee
  Cisco
  Juniper
  Aruba ClearPass
  Trend Micro
whatsapp logo