Kurumunuzdaki İç ve Dış Erişim Noktalarında Ortaya Çıkabilecek Zafiyetleri Belirlemek İçin Şimdi Kayıt Olun!

Google Ads

Google Ads

Google Ads, Google’ın sunduğu kelime sorguları baz alınarak yapılan bir reklamcılık hizmetidir. Google Ads ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelime ile ilişkilendirilerek arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer alır. İnternet reklamlarının tıklanma sayısının yanı sıra kaç kez görüntülendiği, nasıl maliyet oluşturduğu hakkında istatiksel bilgiler sunar.

Çalışma prensibi açısından bakıldığında Google Ads oldukça basit bir yapıya sahiptir. Ads ile satış ağı büyütülüp yeni müşteriler elde edebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz bütçeyi istediğiniz hedef kitle için yayınlayabilme imkanı bulabilirsiniz. Ads’in sağladığı avantajları kullanarak doğru kişilere doğru zamanda ulaşabilirsiniz.

Kelime, demografik, zamanlama ve cihaz hedefleme gibi farklı hedefleme türleri ile sattığınız bir ürün veya hizmeti ile ilgilenen kişilere reklamlarınız doğrudan gösterilir. Bu nedenle reklamların iyi hedeflenmesi önemlidir. Bu sayede dönüşüm oranları da yüksek olacaktır. Google Ads’ te bütçe ile ilgili bir kısıtlama bulunmaz. Bütçenize uygun şekilde reklam verebilir, günlük veya aylık bütçelerle reklamlarınızı yönetebilir, reklam performanslarınızı takip edebilirsiniz.

Google Ads, üç temel ilkeye dayalı olarak geliştirilmiştir. Bunlar; alaka düzeyi, denetim ve sonuçtur. Alaka düzeyi ile doğru zamanda doğru kişilere ulaşabilmenizi sağlarken ayrıca pek çok platformda reklamlarınızın gösterilmesini sağlar.

Denetim ile bütçenizin kontrolü tamamen size ait olur. Reklam başına, günlük veya aylık olarak harcama tutarlarını dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Dilerseniz düzenleme, reklamlarınızın bütçesinde değişiklik yapma veya kampanyayı duraklatıp yeniden başlatma gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Ölçüm araçları sayesinde uygulamalarınızın, sitenizin veya reklamlarınızın performansını kolayca öğrenebilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçlara göre gerekli optimizeleri yapabilirsiniz.

Google Ads Kampanya Türleri

Google, birçok kampanya çeşidi sunar. Bu kampanya türleri reklamların nerede ve hangi biçimde gösterileceğini belirler. Bunlar;

 • Arama Ağı Reklamları: Google ana sayfasında arama yapan kullanıcılara reklamınızın anahtar kelimelerine uygun olarak alakalı reklamlar gösterilmesini sağlar.
 • Görüntülü Reklam Ağı: Web sitelerinde gezinen kullanıcılara görüntülü reklam gösterilmesine olanak sağlar.
 • Video: Reklamlar hem YouTube'da hem de Google'ın web sitesi ve uygulama ağında tek başına veya diğer video yayını içeriklerinin içinde gösterilir. 
 • Uygulama: Google’ın geniş kapsamlı mülkleri olan Play, Arama ve Youtube’un yanı sıra farklı mobil siteler ve uygulamalarda da reklamların yayınlanmasını sağlar.

Google Ads Teklif Stratejileri

Google Ads, reklam vermek için belirlediğiniz hedeflere göre farklı kampanyalar için teklif stratejileri sunar. Bunlar;

 • Manuel TBM (Tıklama Başına Maliyet)
 • Hedef EBM (Edinme Başına Maliyet)
 • Hedef ROAS (Reklamlardan Elde Edilen Gelire Göre Hedefleme)
 • Tıklamaları En Üst Düzeye Çıkarma
 • Dönüşüm Sayısını En Üst Düzeye Çıkarma
 • Hedef Gösterim Payı’dır.

İLETİŞİM FORMU

TETRA HAKKINDA
 • Paragraf görseli

  20 Yıllık Tecrübe

 • Paragraf görseli

  Yüzlerce Farklı Sektörlerde İş Ortağı

 • Paragraf görseli

  ISO 27001 BGYS Ve ISO 27701 KVYS Baş Denetçi Sertifikası Ve Birçoğu ISO 22301 Iş Sürekliliği Baş Denetçi Sertifikası Bulunan

 • Paragraf görseli

  DPO (Data Protection Officer) Sertifikasına Sahip Uzman Danışman Kadrosuyla; CEH, CISSP, OSCP Sertifikasına Sahip Bilgi Güvenliği Uzmanlarıyla Ve Tamamı Alanında Uzman DPO Sertifikalı Hukuk Ekibi Ile Türkiye’nin Her Yerinde Faaliyet Göstermektedir.

 • McAfee
  Cisco
  Juniper
  Aruba ClearPass
  Trend Micro
whatsapp logo