Kurumunuzdaki İç ve Dış Erişim Noktalarında Ortaya Çıkabilecek Zafiyetleri Belirlemek İçin Şimdi Kayıt Olun!

CLOUD DLP

CLOUD DLP

Cloud DLP önemli ve hassas verilerinizi, keşfetmenize, kategorize etmenize ve korumanıza yardımcı olmak maksadıyla tasarlanan bir hizmettir. Cloud DLP;

 • Bulutta olan ve bulut dışındaki verilerinizin kontrolünü sağlamanıza yardımcı olur.
 • Kaliteli tahminler yapabilmek adına verilerinizin incelenmesini ve verilerinizin güvenliğini sağlamak maksadıyla doğru karar vermenizi sağlar.
 • Belirteç ve maskeleme gibi kimlik gizleme yöntemleri sayesinde veri riskini minimize eder. 
 • Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerinizin problemsiz bir biçimde dönüştürülmesini sağlar.
 • Cloud DLP işlenmiş verilerinize görünürlük kazandırır. 
 • Microsoft Office 365, Azure, Gsuit, Dropbox, Webex, Teams, AWS, Workday, Github ve daha fazla teknolojiyle entegre çalışır.

Cloud DLP ve Avantajları

 • Hassas veri politikalarını uygulayın: Bulutta depolanamayan hassas verilerin Teams'e yüklenmesini önler.
 • Paylaşım ve işbirliği korkulukları oluşturun: Teams'de hassas veya düzenlemeye tabi verilerin yetkisiz taraflarla paylaşılmasının önüne geçer.
 • Yönetilmeyen cihazlardaki ve güvenilmeyen ağlardaki kullanıcılar için etkinlikleri sınırlayın: Son kullanıcı eylemlerini sınırlayan bağlama özel politikalar uygulayarak Teams'e kullanıcı erişimi üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar.
 • Adli incelemeler yapın: Olay sonrası adli incelemeleri kolaylaştırmak için tehdit istihbaratıyla zenginleştirilmiş tüm kullanıcı etkinliklerinin eksiksiz bir denetim izini yakalamanızı sağlar.

Ayrıca Cloud DLP denetim raporları ve panolar oluşturmanızı sağlar. Elinizdeki verilere dayalı bir biçimde düzenleme, etiketleme ve politikanızı otomatikleştirmenizi sağlar. 

DLP Nedir?

DLP, veri sızıntısı ve veri kaybı engelleme anlamlarına gelir. Data Loss Prevention ya da Data Leak Prevention cümlelerinin kısaltılmış halidir. Teknolojiyle şekillenen günümüz şartlarında bilgi güvenliği sektörü oldukça önemli bir konuma sahiptir. Veri kaybının engellenmesi bilgi güvenliği sektöründe oldukça bilinen bir kavramdır. Sektörel düzenleyici kurumların oluşturduğu kural ve uygulama yaptırımları günümüzde birçok şirketi veri güvenliği politikası tasarlamaya teşvik etmektedir. Birçok kurumun özel ve gizli kalması gereken önemli bilgilerinin farklı kişilerin eline geçmesi, ekonomik ve politik anlamda birçok zarar doğuracağından DLP günümüzde bütün işletmeler için zorunlu bir ticari üründür. 

Veri kaybının engellenmesiyle devlet kuruluşları ve şirketlerin gizlilikle saklanması gereken önemli bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesi önlenir. DLP yani Data Loss Prevention yeni geliştirilen ve gün geçtikçe farklı bir hale gelen uygulamalardan biridir. DLP yazılımları geliştirilip sistemlerden sızma durumu olan verilerin çıkışını önler. Sistem yöneticisince belirlenen dosyalara olan erişim kontrol altında tutulur. Bu sistemler önemli bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesini engeller. DLP yazılımı veri sınıflandırmaları sağlanabilir. 

DLP üst seviyede güvenlik paketine sahiptir. Erişimin sınırlanmış olduğu veriler istenmeyen üçüncü kişiler tarafından görüntülendiği zaman ya da kopyalandığında sistem tarafından otomatik bir uyarı geliştirilmektedir. Söz konusu olan uyarılar veri sahiplerine anlık olarak iletilir. Bu süre zarfında veri çıkışı filtrelenmektedir. Denetimde olan verilerin hareketleri, sistem hafızasına kaydedilir. DLP yazılımı adli analiz ve olay yanıtlarıyla alakalı raporlar üretmektedir.

TETRA Bilişim DLP yazılımları konusunda profesyonel bir hizmet anlayışı benimsemiştir. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

TETRA HAKKINDA
 • Paragraf görseli

  20 Yıllık Tecrübe

 • Paragraf görseli

  Yüzlerce Farklı Sektörlerde İş Ortağı

 • Paragraf görseli

  ISO 27001 BGYS Ve ISO 27701 KVYS Baş Denetçi Sertifikası Ve Birçoğu ISO 22301 Iş Sürekliliği Baş Denetçi Sertifikası Bulunan

 • Paragraf görseli

  DPO (Data Protection Officer) Sertifikasına Sahip Uzman Danışman Kadrosuyla; CEH, CISSP, OSCP Sertifikasına Sahip Bilgi Güvenliği Uzmanlarıyla Ve Tamamı Alanında Uzman DPO Sertifikalı Hukuk Ekibi Ile Türkiye’nin Her Yerinde Faaliyet Göstermektedir.

 • McAfee
  Cisco
  Juniper
  Aruba ClearPass
  Trend Micro
whatsapp logo