Kurumunuzdaki İç ve Dış Erişim Noktalarında Ortaya Çıkabilecek Zafiyetleri Belirlemek İçin Şimdi Kayıt Olun!

iso-27001-bilgi-guvenligi-yonetim-sistemi

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 27001 Bilgi varlıklarını etkin ve doğru bir şekilde koruyan, yasa dışı yollardan erişilme olasılığını en aza indiren, yeterli ve orantılı güvenlik kontrollerini sağlamak için tasarlanmış yönetim sistemidir. ISO/IEC 27001 Belgesi, bilgi varlıklarınızı yönetmenize ve korumanıza yardımcı olmaktadır.

ISO 27001 "bir bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması, uygulanması, işletilmesi, izlenmesi, gözden geçirilmesi, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi için bir model sağlamak" için geliştirilmiştir. ISO 27001, risk yönetimi tabanlı bir yaklaşım kullanmaktadır ve teknoloji nötrdür. Şartname altı bölümlük bir planlama işlemini tanımlar:

 • Bir güvenlik politikası tanımlayın.
 • ISMS'nin kapsamını tanımlayın.
 • Bir risk değerlendirmesi yapın.
 • Tanımlanan riskleri yönetin.
 • Uygulanacak kontrol hedeflerini ve kontrolleri seçin.
 • Uygulanabilirlik beyanı hazırlayın.

Neden ISO 27001?

 • Yasal yasal zorunlulukları sağlamış olursunuz.
 • Önemli ve gizli bilgileri korumayı doğru bir şekilde yönetmenizi sağlar.
 • Riskleri minimum seviyeye indirerek, sistem eksikliklerini ve zayıflıklarını tespit ederek önlemler almanızı sağlar.
 • Bilgi varlıklarının korunduğu yolunda ortak ve müşteri güveni elde edersiniz.
 • Aranılan kriterde öncelikli tedarikçi konumuna gelirsiniz.
 • Ulusal ve uluslararası seviyede bilinirlik, pazarda söz sahibi olursunuz.

Faydaları şunlardır:

 • Sistemlerin ve bilginin artırılmış güvenilirliği ve güvenliği
 • Geliştirilmiş müşteri ve iş ortağı güvenini
 • Artan iş esnekliği
 • Müşteri gereksinimlerine uyum
 • Gelişmiş yönetim süreçleri ve kurumsal risk stratejileri ile entegrasyon

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi danışmanlığı ile risklerinizi azaltarak, işinizin sürekliliğini daha faydalı şekilde sağlamayı hedeflemekteyiz. Uluslararası bilgi güvenliği yönetim sistemi standardı olan ISO 27001 rehberliğinde, çalışanlarınızın farkındalığını arttırmayı amaçlayan eğitimlerimizle beraber, sürdürülebilir bir yönetim sistemi kurmanıza yardımcı oluyoruz.

Sizlerle beraber ISO 27001 BGYS süreçlerinin tamamını hayata geçirerek, firmanızı ISO 27001 belgelendirme denetimine eksiksiz ve en iyi şekilde hazırlamayı amaçlamaktayız. Bu sistematik yaklaşım ile konu hakkında farkındalığın sağlanması ve BGYS kapsamının belirlenmesi, bilgi güvenliği dahilinde olan çalışanları ve onların iş süreçlerini de göz önünde bulundurarak hassas bilginin korunması hedeflenmektedir.

Danışmanlık hizmetimiz ile müşterilerimizin ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardına uyumlu hale gelmesini sağlayacak her türlü test, eğitim, analiz, dokümantasyon ve uygulama çalışmalarını yaparak ISO 27001 belgelerini almalarını sağlıyoruz. Belgenin alınması ile birlikte, müşterimiz talebi doğrultusunda yıl içinde rutin test ve analizlerle, BGYS sürecinin güncel kalmasını sağlıyoruz.

Kimler ISO 27001 Standardı'na Sahip Olmalı?

Kamu sektöründe veya özel sektörde faaliyet gösteren bir kuruluş, ne büyüklükte olursa olsun ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olarak, ISO 27001 standartları ile her türlü boyutta ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye erişmiş olur. Sektörel dağılıma bakıldığında, emlak, tarım, gıda, inşaat, maden, otomotiv, kimya, enerji, nakliyat, toptan satış, finans ve bankacılık, havacılık, ilaç, bilgi, elektronik, perakende satış ve kamu sektörlerinde çalışan firmalar gibi tüm firmalar bu belgeden yararlanarak standartlarını yükseltebilir.

BENZER KAYNAKLAR

Makaleler
cagin_hazinesi_kisisel_veri_.png
Çağın Hazinesi Kişisel Veri

Veriyi, hukuk ilkelerine uygun bir şekilde muhafaza etmek; çağımızın güvenliğini sağladığı gibi gelecek nesillerin sistemlerini de besleyecek; güvenliğini sağlayacaktır.

Daha Fazla Bilgi
Makaleler
bilgi_gvenliginde_farkindalik_ve_insan_faktr.png
Bilgi Güvenliğinde Farkındalık ve İnsan Faktörü

Kurumların sahip olduğu en değerli varlıkları olan bilginin; gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik nitelikleri bakımından sürekli korunması gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi
Makaleler
dpo_nedir_.png
DPO NEDİR? NE İŞ YAPAR?

DPO, (diğer sorumluluklarının yanı sıra) bir kuruluşun GDPR ile uyumluluğunu izlemekten ve gizlilikle ilgili konularda yönetime rapor vermekten sorumludur.

Daha Fazla Bilgi
whatsapp logo