top of page
NETWORK ACCESS CONTROL   Network access control (NAC), network güvenliğinin ilk adımı, en basiti ve en etkili çözümüdür. Kurumların belirlediği güvenlik politikaları çerçevesinde sadece izin verilen kullanıcıların ağa dahil olmasına izin vermek için yaratılmış bir çözümdür. NAC 802.1x protokolü ile ağa dahil olacak bilgisayarların MAC adresleri tanımlanarak yapılır. Network access control, yetki ve izin denetimlerini, kimlik ve erişim yönetimi olarak adlandırılan identity and access management (IAM) bileşeni üzerinden yapar.  tetra bilişim

NETWORK ACCESS CONTROL

 

Network access control (NAC), network güvenliğinin ilk adımı, en basiti ve en etkili çözümüdür. Kurumların belirlediği güvenlik politikaları çerçevesinde sadece izin verilen kullanıcıların ağa dahil olmasına izin vermek için yaratılmış bir çözümdür. NAC 802.1x protokolü ile ağa dahil olacak bilgisayarların MAC adresleri tanımlanarak yapılır. Network access control, yetki ve izin denetimlerini, kimlik ve erişim yönetimi olarak adlandırılan identity and access management (IAM) bileşeni üzerinden yapar. 

Network Access Control Sağladığı Faydalar?

  • Kimlik doğrulama, yetkilendirme, güvenlik taraması ve iyileştirme yaparak sağlar.

  • Ayrıca bir cihaz veya sistem gerektirmeden işlem yapan tüm sistemlerin belirlenen kurallara uymasını zorunlu kılar.

  • Zero Day saldırılarına karşı önemli bir güvenlik sağlayıcıdır.

  • Kullanıcıların yetkilendirme işlemlerini yapar.

  • Misafir kullanıcıların ağ erişimini kontrol için konuk kullanıcı kaydı, kimlik doğrulama ve misafir yönetim portalı gibi servisleri sağlar.

  • Uyumlu olmayan cihazları engelleme izole etme gibi güvenlik politikalarını manuel müdahale gerekmeden yapar.

  • IoT cihazları, misafir kullanıcı kontrolü ve sahte kablolu kablosuz uç noktaların erişim kontrolünü sağlar.

bottom of page