top of page
E-mail Güvenliği Nedir?  E-mail güvenliği ve e-mail kullanımı günümüz şartlarında en çok kullanılan internet teknolojilerinden biridir. İnternetle birlikte gelen birçok uygulamayla iş yerleri büyük kolaylıklar elde etmişlerdir. Bu teknolojilerden en önemlisi ise e-mail güvenliği ve e-mail kullanımı teknolojisidir. Günümüzde iş hayatında her detayın yazılı olması gerekir. Bu yüzden iş yerlerinde ya da devlet kurumlarında e-mail kullanımı oldukça yaygındır. E-mail teknolojisi işlerimizin kolaylığı açısından son derece önem arz etmektedir. Ancak e-mail güvenliği yapılandırılmadan, kullanımı geri dönüşü olmayan problemlere sebep olabilir. 

E-mail Güvenliği Nedir?

 

E-mail güvenliği ve e-mail kullanımı günümüz şartlarında en çok kullanılan internet teknolojilerinden biridir. İnternetle birlikte gelen birçok uygulamayla iş yerleri büyük kolaylıklar elde etmişlerdir. Bu teknolojilerden en önemlisi ise e-mail güvenliği ve e-mail kullanımı teknolojisidir. Günümüzde iş hayatında her detayın yazılı olması gerekir. Bu yüzden iş yerlerinde ya da devlet kurumlarında e-mail kullanımı oldukça yaygındır. E-mail teknolojisi işlerimizin kolaylığı açısından son derece önem arz etmektedir. Ancak e-mail güvenliği yapılandırılmadan, kullanımı geri dönüşü olmayan problemlere sebep olabilir. 

E-mail Sistemleri Nasıl Hareket Eder?

E-mail sistemleri standart posta sistemleriyle benzerdir. Bir şahsa e-mail gönderebilmek için gereksinim duyduğumuz şey e-mail programına sahip olmaktır. Mesajlarınızı yazıp, adres satırına kimlere göndermek istiyorsanız, o kişilerin e-mail adreslerini yazıp göndermek yeterli olur. Buradaki çalışmaların hepsi sanal ortamlarda gerçekleşmektedir. Sizlerin e-mail sunucusu e-mailinizi alıp karşı tarafından mail sunucusuna gönderir. Mesajlarınızı karşıdaki kişinin programı hazır olunca, o sunucu iletilir ve mesajı göndermek istediğiniz kişinin mail kutusuna düşer. E-mail güvenliği sürekli mailleşen şirketler ve kurumlar için oldukça önem arz eden bir durumdur. Bu konuda profesyonel e-mail güvenliği hizmeti almak son derece önemlidir. Çünkü birçok kurum ve kuruluş mail üzerinden müşterileri iş ortaklarına önemli verileri rar dosyalarıyla gönderebilmektedir. 

E-Mail Güvenliği Sağlanmazsa Ne Olur?

E-mail güvenliği sağlanmadığında ilk senaryo, siz ve kullanıcılar arasına girip bütün maillerinizi okumak isteyen kötü niyetli kullanıcılarla karşılaşabilirsiniz. Göndermek istediğiniz mail, sizle karşı tarafın izlemiş olduğu yol üzerinde her an durdurulabilmektedir. Ayrıca kötü niyetli kullanıcılar ve internet korsanları tarafından önemli bilgileriniz ve verileriniz ele geçirilebilir ve silinebilir. Virüs programına sahip değilseniz, bilgisayarınıza bulaşan trojan virüsü maillerinizi ele geçirebilir, kopyalayabilir ve farklı kişilerle paylaşabilir. Ayrıca mailinizi farklı yönlere yönlendirebilir. Ayrıca içeriği değiştirebilir. Trojan virüsü bilgisayarlarınızı işlevsiz bir hale getirebilir. E-mail güvenliği hizmetlerini profesyonel olarak sunan TETRA Bilişim sizlerin sistemlerinizi güvenli bir şekilde korumaktadır. 

TETRA Bilişim e-mail güvenliği, siber güvenlik, ağ güvenliği gibi konularda son teknolojiyle donatılmış araçlar ve profesyonel bir ekiple uzun yıllardır hizmet vermektedir. Hizmetlerimizden yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page