top of page
​ Yük dengeleme (Load Balancing) firewall önüne konumlandırılarak gelen trafiği birden fazla sunucuya dağıtarak; web sitesi, uygulama, veri tabanı ve diğer hizmetlerin performansı ve güvenilirliğini arttırmak için kullanılan bir alt yapı servisidir.  ​  Load balancing (yük dengeleme) uygulanan sistemlerde yük dengeleyiciler trafiği yalnızca sağlıklı olarak nitelendirilen backend sunucularına iletir. Bir sunucu uygunluk kontrolünde başarısız olursa ve bu nedenle isteklere yanıt veremezse listeden otomatik olarak kaldırılır ve uygunluk kontrolüne tekrar cevap verene kadar bu sunucuya trafik iletilmez. TETRA BİLİŞİM

YÜK DENGELEME (LOAD BALANCING)

Yük dengeleme (Load Balancing) firewall önüne konumlandırılarak gelen trafiği birden fazla sunucuya dağıtarak; web sitesi, uygulama, veri tabanı ve diğer hizmetlerin performansı ve güvenilirliğini arttırmak için kullanılan bir alt yapı servisidir.

Load balancing (yük dengeleme)

Uygulanan sistemlerde yük dengeleyiciler trafiği yalnızca sağlıklı olarak nitelendirilen backend sunucularına iletir. Bir sunucu uygunluk kontrolünde başarısız olursa ve bu nedenle isteklere yanıt veremezse listeden otomatik olarak kaldırılır ve uygunluk kontrolüne tekrar cevap verene kadar bu sunucuya trafik iletilmez.

bottom of page