top of page
Loglar kullanıcıların bilgisayar ve akıllı cihazlarda yaptığı her işlemin kaydıdır. Kamera kayıtları, internet erişimi, kurum içi ortak ağda yapılan işlemler loglamaya örnek verilebilir.  Kurumlar 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” kapsamında kurumlar, oteller, alışveriş merkezleri üniversiteler, kafeler, internet kafeler, KOBİ’ler, fabrikalar, restoranlar ve şirketler içerisinde sunulan internet üzerinde log yönetimi ile loglama yapmak ve bu logları zaman damgasıyla imzalamak zorundadır. tetra

LOG YÖNETİMİ

Akıllı Cihazlarda Loglama ve Log Yönetimi

Loglar kullanıcıların bilgisayar ve akıllı cihazlarda yaptığı her işlemin kaydıdır. Kamera kayıtları, internet erişimi, kurum içi ortak ağda yapılan işlemler loglamaya örnek verilebilir.
 

Kurumlar 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” kapsamında kurumlar, oteller, alışveriş merkezleri üniversiteler, kafeler, internet kafeler, KOBİ’ler, fabrikalar, restoranlar ve şirketler içerisinde sunulan internet üzerinde log yönetimi ile loglama yapmak ve bu logları zaman damgasıyla imzalamak zorundadır.

bottom of page