top of page
deep-security.png

DERİN GÜVENLİK

 

Türkçe dilinde derin güvenlik anlamına gelen Deep Security sanal, fiziksel ve bulut sunucuları için özel bir koruma ağı oluşturur. Ayrıca kötü niyetli yazılım sistemlerine karşı tam koruma sağlayıp, web itibarınızın zedelenmesine engel olur. Sistemlerinize yapılan izinsiz girişleri algılar ve bu tarz girişimleri önler. Bütünlük izleme sistemine sahip olan Deep Security günlük olarak sistemler üzerinde detaylı incelemeler yapar ve güvenlik duvarınızı her zaman kontrol altında tutar. 

Kötü Niyetli Yazılımlara Karşı Tam Koruma (Anti-Malware)

 

İzinsiz girişlerde, giriş algılama, güvenlik duvarı ve kayıt inceleme konularında etkili ve detaylı bir uyarlanabilir koruma sağlamaktadır.  Kötü niyetli yazılımlara karşı tam koruma sağlayan Deep Security bilgi hırsızlığı, trojan, virüs, solucan gibi özel bilgileri ele geçirme amaçlayan zararlı ve istenmeyen, tehlikeli yazılımlara karşı tam koruma sağlamaktadır. 

TETRA Bilişim Deep Security konusunda sizlere kapsamlı bir hizmet sunarak web uygulamalarınızı koruma altına alır ve her türlü siber tehdit durumlarına karşı önlemlerini alır. 

Deep Security ile Web İtibarı

Deep Security sanal masaüstü bilgisayarların ve sunucuların internet tehditlerine karşı koruma mekanizmalarını güçlendirmektedir. Kötü niyetli linklere erişimin engellenmesini sağlayıp, kullanıcı bilgilerini ve uygulamaların korunması için Trend Micro Smart Protection Network web itibarı özellikleriyle uyumlu bir hale getirilir.

Sanal Yama ve İzinsiz Giriş Algılama

Deep Security sistem zayıflıklarını koruma altına alır ve acil durum yamalarının maliyetlerinden tasarruf ettirir. Günümüzde geliştirilmeye devam eden korsan yazılımlar sayesinde ‘’Heartbleed’’ ya da ‘’Shellshock’’ gibi birçok zayıflık ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca yama çıkarmak yüksek maliyetli, hata oranını yüksek seviyede arttıran ve tam anlamıyla imkânsız bir aşamadır. Bu anlamda sanal yama uygulamaları anlık koruma sağlar ve acil durum yamaları, düzenli yama döngüleri ve sistemlerin çalışmama durumunun sebep olduğu yüksek maliyet problemlerini çözer. Deep Security sanal yama, Serverların korunmasını sağlar ve ihlal bildirim maliyetini minimum seviyeye düşürür.

 

Ayrıca;

  • Tespit edilen saldırılara ve aynı gün içerisinde gelişen saldırılara tam koruma sağlar.

  • Tespit edilen zayıflıkları örneğin; iOS tarafından belirtilen zayıflıklar. Bu tarz sınırı olmayan yetkisiz erişim sistemlerine karşı korumak adına zayıflık kurallarını kullanmaktadır. 

bottom of page