top of page
UÇ NOKTA KORUMASI   Antivirüs bilgisayarlarınızdaki kötü niyetli yazılımlara karşı koruma sağlayan yazılım sistemleridir. Antivirüs yazılımları dosyalarınız arasında gezerken, ağ üzerinden cihazlarınızdaki tüm dosyaları detaylıca inceler. Görünürdeki tehditleri arar ve bütün programları gözetleyip şüpheli davranışları işaretler. Kötü niyetli yazılımları engelleyip kaldırmak üzere çalışır. Sürekli olarak siber saldırı tehdidi altında yaşadığımız şu süreçlerde antivirüs sistemlerine ihtiyaç duyarız. tetra bilişim

UÇ NOKTA KORUMASI

 

Antivirüs bilgisayarlarınızdaki kötü niyetli yazılımlara karşı koruma sağlayan yazılım sistemleridir. Antivirüs yazılımları dosyalarınız arasında gezerken, ağ üzerinden cihazlarınızdaki tüm dosyaları detaylıca inceler. Görünürdeki tehditleri arar ve bütün programları gözetleyip şüpheli davranışları işaretler. Kötü niyetli yazılımları engelleyip kaldırmak üzere çalışır. Sürekli olarak siber saldırı tehdidi altında yaşadığımız şu süreçlerde antivirüs sistemlerine ihtiyaç duyarız.

Bilgisayarlarınıza kurulu bir virüs koruma programı bulunmuyorsa sistemlerinize virüs bulaşır ve bilgisayarlarınıza ve verilerinize zarar verebilir. Bunun dışında mobil cihazlarınız ve bilgisayarlarınızda hasar doğurabilecek diğer virüs tehditleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Virüslerden korunmaya yönelik bir yazılımınız var ise bilgisayarınız güven altındadır. Fakat bilgisayarlarınızın korunması bazen kolay olmayabilir. Virüslerin ve siber tehditlerin oluşma ihtimaline karşı sistemleriniz her zaman güncel olmalı ve kaliteli bir antivirüs sistemiyle korunmalıdır. Siber güvenlik konusunda sisteminizde bir zafiyet varsa siber çeteler bir şekilde bu açıktan yararlanıp sistemlerinizi ele geçirmeye çalışırlar. 

Virüslerden korunmak için yazılımlarınızın çalışır durumda olması ve güncel kalmasını sağlamak sistemlerinizi korumak için oldukça ideal bir yoldur. Fakat dolandırıcılar, Hackerler (bilgisayar korsanları) ve hırsızlar sistemleri ele geçirmek için sürekli olarak yöntemlerini değiştirmektedir. Bu yüzden profesyonel destek almak ve güvenilir bir çözüm bulup korunma yapılması gereken işlerin başında geliyor. TETRA Bilişim sizlere bu konuda profesyonel ve güvenilir bir şekilde koruma sağlamaktadır. 

UÇ NOKTA KORUMASI NEDİR?

 

Uç nokta koruması birçok güvenlik yazılım ve donanımı kapsayan geniş bir kapsama sahip olmakla birlikte; özellikle laptop, tablet ve cep telefonları gibi taşınabilir cihazlar tarafından erişim sağlanırken işletme ağını korumaya yarayan bir teknolojidir.

Altyapılarınız ve ağ güvenliğiniz ne kadar iyi olursa olsun ver sızıntısının başlıca sebebi son kullanıcılardır. Dışarıdan gelen verinin bloklanması, internet erişimlerinin kısıtlanması, mobil cihazların kullanılmaması bir çözüm gibi görünse de iş sürekliliğini sekteye uğratacaktır.

Antivirüs Sistemlerinin Amacı Nedir?

Antivirüs sistemlerinin amacı bilgisayara sızma ihtimali olan kötü yazılımları ve virüsleri ortadan kaldırmak ve sistemlerinize tam zamanlı bir koruma sağlamaktır. Virüsten korunma yazılımları, bilgisayar sistemleri için olmazsa olmaz, korunma stratejilerinin en önemli kozlarından biridir. Bilgisayar virüsleri, sistemden sisteme geçmek, üremek ve sistemlerde kendilerini kopyalamak ve sistemlere zarar verebilecek bütün kodlama ve programları üretmek ve yaymak için oluşturulmuştur. Virüsler, Hackerler tarafından bilgisayarlara sistemlere zarar vermek ve önemli bilgileri ele geçirmek için oluşturulmuştur. 


Virüsler ve casus yazılımlar kötü niyetli yazılımlar olarak da bilinmektedir. Bilgisayarlarınıza her şekilde sızabilecek yapıya sahiptir. Gizli bir şekilde internet üzerinden indirip taramadığınız bir dosyayla, PC’ye taktığınız bir USB yoluyla, hatta internette gezerken farkında olmadan tıkladığınız reklamlardan, internette gezinirken, video izlerken, yani her an, her şekil sistemlerinize sinsi bir şekilde sızabilirler. Bu yüzden antivirüs programlarını kullanmanız son derece önemli ve mühimdir. TETRA Bilişim sistemlerinizin güvenliğini sağlamak ve garanti altına almak için en verimli sonuçlar alacağınız Antivirüs sistemlerini bilgisayarlarınıza kurarak sizleri olası tehditlerden korumayı amaçlar.

Uç Nokta Koruması Nasıl Çalışır?

  • Daha önce tespit edilmemiş zararlı yazılımları tespit edebilir ve durdurabilir.

  • Ofis dışında bir ağa bağlandığınızda yani firewall koruması arkasında değilken de saldırganlardan koruyabilir.

  • Web üzerinden gelen saldırılara karşı sizi korur.

  • Uç nokta koruması, taşınabilir cihazınızın çalınması durumda disk şifreleme ile verilerinizin güvende kalmasını sağlar.

  • Uygulama ve aygıtları tarayarak zararlıları tespit eder ve engeller.

bottom of page