top of page
Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi Nedir?    Siber saldırılar yaşayan ve bu saldırılara maruz kalan şirket ve kurumlar siber güvenlik, farkındalık eğitimi programlarına katılmalı ve bu programlar sonucunda öğrendiklerini uygulayabilmelidir. Kurumların personellerine düzenli olarak siber saldırı tehditlerinden söz etmesi oldukça önemlidir. Personeller, siber güvenlik farkındalığının yeterli olmamasından ötürü veya farkında olmadan veri ihlallerine sebep olabilir. Bu durum siber tehditlerin artmasına sebep oluyor. Salgın döneminde artan siber riskler daha çok artmıştır. Örneğin; firmaların evden çalışma programları başlatmasından ötürü siber tehdit yapmak isteyen şahıslar evlerinden çalışan personellere yönelik saldırılar başlatmış durumdadır. Bu sebepten ötürü siber güvenlik uzmanları, şirketlerin farkındalık eğitimi alması gerektiğini savunmaktadırlar.  TETRA BİLİŞİM

Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi Nedir?

Siber saldırılar yaşayan ve bu saldırılara maruz kalan şirket ve kurumlar siber güvenlik, farkındalık eğitimi programlarına katılmalı ve bu programlar sonucunda öğrendiklerini uygulayabilmelidir. Kurumların personellerine düzenli olarak siber saldırı tehditlerinden söz etmesi oldukça önemlidir. Personeller, siber güvenlik farkındalığının yeterli olmamasından ötürü veya farkında olmadan veri ihlallerine sebep olabilir. Bu durum siber tehditlerin artmasına sebep oluyor. Salgın döneminde artan siber riskler daha çok artmıştır. Örneğin; firmaların evden çalışma programları başlatmasından ötürü siber tehdit yapmak isteyen şahıslar evlerinden çalışan personellere yönelik saldırılar başlatmış durumdadır. Bu sebepten ötürü siber güvenlik uzmanları, şirketlerin farkındalık eğitimi alması gerektiğini savunmaktadırlar. 

Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi Neden Önemlidir? 

Teknolojinin gelişmesi, dünya düzeninin tamamen dijital platformlara geçiş yapmasıyla birlikte siber güvenlik son derece önemli bir hale gelmiştir. Günümüzde binlerce hatta milyonlarca internet kullanıcısı saldırıya uğramakta ve verileri, önemli bilgileri ele geçirilmekte. Birçok kullanıcı cihazlarını nasıl güvenli olarak kullanacağını bilmemektedir. Bu yüzden siber güvenlik farkındalık eğitimi önemli bir hale gelmiştir. Dünyada birçok şirket ve kurum birçok çevrimiçi saldırıya uğruyor. Bu yüzden kâr amacı bulunmayan kurum ve örgütler, internet üzerindeki her kullanıcının çevrimiçi güvenliğini sürdürürken ayrıca siber güvenlik konusunda birçok kişiye yardım etmektedir. 

TETRA Bilişim olarak firmaların Pandemi döneminde evden çalışma sistemini benimsemesi ve evden çalışan personellere saldırılar olmasından ötürü, birçok şirket ve kuruma farkındalık eğitimi olanağı sağlıyoruz. Bu eğitimler sayesinde artık kişisel veri güvenliği sağlayabilecek kişisel veri kaybı yaşamayacaksınız. 

Siber Güvenlik Farkındalık Eğitiminin Faydaları

Personeller arasında siber güvenlik farkındalık eğitimi ile alakalı yapıcı ve güçlü bir tutum oluşturabilmek son derece önem arz eder.
 
 
 
 

Siber güvenlik farkındalık eğitimi bilgi teknolojileri ve standart personeller arasında etkileşim sağlamaya yardımcı olur.Siber güvenlik ve farkındalık eğitimi sayesinde personellerinizi daha işlevli hale getirebilir ve maddi kayıplarınızı engelleyebilirsiniz. Ayrıca daha yetkin bir personel kazanmış olur ve geleceğe yatırım yapmış olursunuz.

Siber güvenlik ve farkındalık eğitimi ile süreci daha eğlenceli bir hale getirip, personellerinize bu eğitimi daha verimli bir şekilde aktarabilirsiniz. 

bottom of page