top of page
ÖDEME KARTI SEKTÖRÜ VERİ GÜVENLİĞİ STANDARDI   PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı, ana kart programlarından markalı ödeme kartlarını kullanan kuruluşlar için bir bilgi güvenliği standardıdır.  ​  Bu standart sayesinde, kart ile yapılan ödeme işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılması, dolandırıcılık işlemlerine karşı etkin bir koruma sağlanmak üzere kurallar oluşturulmaktadır. Bu kurallar PCI (Payment Card Industry) adı verilen ve aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilmekte ve yayımlanmaktadır. TETRA BİLİŞİM

ÖDEME KARTI SEKTÖRÜ VERİ
GÜVENLİĞİ STANDARDI

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı, ana kart programlarından markalı ödeme kartlarını kullanan kuruluşlar için bir bilgi güvenliği standardıdır.

Bu standart sayesinde, kart ile yapılan ödeme işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılması, dolandırıcılık işlemlerine karşı etkin bir koruma sağlanmak üzere kurallar oluşturulmaktadır. Bu kurallar PCI (Payment Card Industry) adı verilen ve aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilmekte ve yayımlanmaktadır.

PCI DSS Faydaları Nelerdir?

Ödeme işleminin ve onay sisteminin PCI veri güvenliği standartları ile uyumlu olması sağlanır.

Risklerin azaltılması, güven zafiyetinin tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması sağlanır.

Kart sahibinin bilgilerinin işlenmesi, iletilmesi saklanması aşamalarında korunması sağlanır.

Müşteriye dair tüm bilgiler (kart bilgileri başta olmak üzere) en yeni teknolojiler ve yaklaşımlarla korunur.

bottom of page